Pärnu Summer Cup 2024 kokkuvõte

You are currently viewing Pärnu Summer Cup 2024 kokkuvõte

Juunikuu lõppemisega lõppes ka Baltikumi suurim jalgpallifestival Pärnu Summer Cup XXII!

Turniir tõi suvepealinna 189 võistkonda nii Eestist (133), Soomest (30), Lätist (20), Poolast (5) kui ka Belgiast (1). Nendest 167 võistkonda esindasid poisse ning 22 võistkonna koosseisu kuulusid tüdrukud. Murul käis pea 3000 noort vutimängijat, linna staadionidel mängiti 572 mängu ning kokku löödi 2528 väravat!

Pärnu JK Vaprus teenis turniirilt 5 medalikomplekti: kuldsed võidukarikad said pea kohale tõsta TU16 ja TU12 vanuseklassi tüdrukud. Mõlemale satsile oli see esimene suurem turniirivõit ja rõõm esikohakarika üle pakkus palju emotsioone. Hõbemedalid riputati kaela 2008 ja 2015 sünniaastaga poiste A-turniiril osalenutele. Pronksikarva medalid teenisid välja 2011. aastal sündinud poisid. Kokku osales turniiril 21 Pärnu JK Vaprus noortegruppi.

Turniiri esimesel päeval toimus Pärnu Vallikäärus meeleolukas avamine, kus võttis sõna Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, esinesid Showstep tantsutrupp ja Vapruse bänd ning toimus penalti löömise võistlus Pärnu JK Vaprus esindusmeeskonna esiväravavahi Ott Nõmme vastu. Pärnu Rannastaadioni harjutusväljakul rõõmustasid turniiritajaid Toidutiimi ja Balbiino esindajad. Samuti sai tutvuda ja ostelda iSport spordivahendite ja Borealis taastumisvahenditega. Turniiri teisel päeval toimus Pärnu JK Vapruse ja JK Tallinna Kalevi esindusmeeskondade vahelise kõrgliiga kohtumise vaatamine. Tribüünidele oli kogunenud 2120 pealtvaatajat, kes said mängu vaheajal toimunud Vapruse ja Kalevi noortetreenerite jalgpallimadinalegi kaasa elada.

Kohtume taas Pärnu Summer Cupil 2025 suvel!