jalgpall

Jalgpall kui maailma populaarseim spordiala

Jalgpall on vaieldamatult maailma populaarseim spordiala. Nende hulka võib arvata ka ca. 500 Vapruse Vaprat Karu, kes treenivad nii Pärnu linnas ja kui Pärnu maakonnas.

Jalgpalli võlu on tema lihtsus: mängimiseks on vaja ainult PALLI; seda saab mängida igal pool (kus ei ole aknaid) ning iga ilmaga ja mis kõige tähtsam, seda võib mängida igaüks omamata selleks mingisuguseidki eelnevaid oskusi või teadmisi. Lisaks on jalgpall maailmas arvestatavaimaid meelelahutusharusid tuues staadionitele ning telerite ette miljardeid inimesi olenemata soost, vanusest ning rassilisest kuuluvusest.

80Eesti ja Pärnu mastaapides täidab jalgpall eelkõige kahte ülesannet:

1. Anda lastele ja noortele tegevust, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui vaimselt ning hoiaks nad eemal kaasaegse ühiskonna pahedest.
2. Pakkuda inimestele nauditavat vaatemängu.

81Pärnu Vaprus kui kohaliku jalgpallielu arendaja

Pärnu Vaprus on oma eesmärgiks võtnud nende kahe eesmärgi täitmise kohalikul tasandil. Järjepideva tööga pakutakse Pärnu ja Pärnumaa noortele võimalust tegeleda maailma kõige harrastatuma spordialaga. Tänu laiahaardelisele treeninggruppide võrgustikule on Pärnu Vaprus katnud jalgpalliga suure osa Pärnu maakonnast.

79Pärnu Vapruse panus maakonna jalgpalliellu

  • Pärnu Vaprus
  • Paikuse Vaprus
  • Vändra Vaprus

Pärnu Vaprus pakub võimalust end tõestada

Pärnu Vapruse esindusmeeskonna kaudu on kõigil noorjalgpalluritel võimalus seada endale täitmiseks kõrgeid eesmärke.