Kogukonnajuht Karin Lipstuhl külastas Aserbaidžaani

Kogukonnajuht Karin Lipstuhl külastas Aserbaidžaani

Kogukonnajuhtide projekt kuulub UEFA Grow jalgpalli arendamise toetusprogrammi, mille eesmärgiks on koostöös Euroopa alaliitudega edendada jalgpallimängu ja ühiskonda.

Karin Lipstuhl rääkimas Bakuus Pärnu JK Vapruse lugu

Kogukonnajuhtide projekt kogub hoogu

Eesti Jalgpalli Liit ja UEFA Grow pilootprojektiks Eestis oli 2018. aastal käivitatud kogukonnajuhtide projekt. 2018. aasta juulis alustasid esimesed kolm kogukonnajuhti tööd Tallinna FC Floras, JK Narva Transis ja Tartu JK Tammekas. Seitse kogukonnajuhti lisandus 2019. aasta jaanuaris ja praeguseks on projekti kaudu kogukonnajuhid 12 klubil. Lisaks on nii mõnigi teine Eesti klubi enda ridadesse värvanud inimese samale ametikohale.

Teise riigina on kogukonnajuhtide projekt käivitunud Moldovas. Seal käisid projekti tutvustamas kogukonnajuhid Viljandist ja Narvast. Kogukonnajuhtide projekt saab kiidusõnu igal UEFA Grow tutvustusel ja kohtumisel. Edulugudest räägitakse ka suurte klubidega kohtumistel nagu FC Barcelona, Borussia Dortmund jt.

Eesti jalgpalliklubid on viimastel aastatel tõestanud, et panustades rohkemasse kui sportlikesse tulemustesse on ühtsustunne ja kandepind kogukonnas tagatud. Lisaks sportlikele sündmustele väärtustame iga päevaga üha enam sisemise ja välimise kogukonna kasvatamisele. Tänu sellele võib näiteks öelda, et ka Pärnu JK Vapruse esindusmeeskonna kodumängude külastatavus on olenemata sportlikust tulemusest Eesti kõrgeim.

UEFA ja AFFA esindajad ning kogukonnajuhid Karin ja Katrin Bakuu Olümpia staadion

Reisist tule maale täpsemalt

Aserbaidžaanis alustati UEFA Grow ja digitaalturunduse edendamisega 2020. aastal. Aasta kokkuvõtete tegemisele lisaks andsid kohalikud klubid aga teada, et sooviksid saada rohkem infot pealtvaatajate kaasamise kohta. Just seetõttu teenisid möödunud nädalal küllakutse Bakuusse Pärnu JK Vapruse ja Tallinna FC Flora kogukonnajuhid.

Kahepäevasel sotsiaalmeedia- ja digiturunduse seminaril räägiti võimalikest viisidest, milline on kohaliku kõrgliiga jalgpalliklubide hetke olukord ning mida ja kuidas saaks projektikäigus parendada. Lisaks kogukonnajuhtidele, osales külalisena ka Kasahstani Jalgpalli Liit. Samuti rääkisid oma kogemusest Shakhatar Donentsk, Borussia Dortmund ja 433 esindajad. UEFA Grow projekti poolt rääkis Oleksandr Kucheriavyi. Digitaalsest kogukonnast ja kaasamisest tegi kokkuvõtte ka Eestis projektiga tegelenud Mario Leo, kelle igapäevased kliendid on tuntud kogu Euroopas (Manchester City, Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund, FC Barcelona jt).

Karin Lipstuhl seminarist kokkuvõtvalt: „Oli au ja rõõm esindada pisikest Eestit ja armsat Pärnut kohaliku jalgpalliliidu ja klubide ees. Pika reisi järel üllatas Bakuu meeldivalt oma külalislahkuse, puhtuse ja ajaloolise arhitektuuriga. Tegusatesse tööpäevadesse mahtus palju huvitavaid vestlusi, asjalikke grupitöid ja lõbusaid ühistegevusi. Samuti paluti mul anda lühike intervjuu kohalikule uudisteankrule, mis nüüd omakorda seminari kokkuvõtvalt Aserbaidžaani ja Türgi sporditelekanalis ilmus. Keelebarjäär sai ületatud tänu kohale palutud tõlgile, kui ka osalejate inglise keele oskusele. Usun, et nii mina kui Katrin oleme saadud võimaluse eest tänulikud ning reisi jäävad mälestama vaid positiivsed emotsioonid ja soov naasta nii Aserbaidžaani kui ka taas kohtuda kohalikega, kes reisi niivõrd meeldejäävaks muutsid.“