Esiliiga hooajani on jäänud veel täpselt üks kuu!

Esiliiga hooajani on jäänud veel täpselt üks kuu!

ESILIIGA 2020 HOOAEGA TULEB OODATA VEEL TÄPSELT 1 KUU!

Siinkohal on sobiv heita pilk möödunud aastale ning lugeda, mida uus hooaeg tuua lubab. Eelneval hooajal pääses Pärnu JK Vaprus esindusmeeskond poodiumile kolmel korral, kui Esiliigas saavutati nii sportlikus kui ka Ausa Mängu arvestuses kolmas koht ning pärnakate toetusel saavutati kodumängude keskmise pealtvaatajate arvestuses lausa kuldne esikoht!

Klubi kogukonnajuht Karin Lipstuhl möödunud ja uuest algavast hooajast: “Tagasiside esindusmeeskonna möödunud hooajale oli toetajate poolt suures osas positiivne. Selgus, et kõige enam käiakse meeskonna kodumänge vaatamas huvist jalgpalli ja spordi vastu. Samuti elatakse kaasa sõbrale või pereliikmele ning motiveerivaks faktoriks mängule tulekul on ka lemmikklubi toetamine, kes teeb mängupäevale huvitavat teadvustustööd. Kõige kõrgemalt hinnati mängupäeval tegevusi lastele ja pealtvaatajatele, kiideti positiivset õhkkonda ja ühtekuuluvustunnet staadionil, oldi tänulikud sooja teki ja tee eest ning ka palliplatsil toimuv oli intrigeeriv. Suuresti paluti parandada puhtust staadionil ning toitlustuse kvaliteeti. Lisaks soovitakse müügis näha veel rohkem fännitooteid, kuulda kõvahäälseid ergutushüüdeid ning ka auhindasid pole publikule kunagi liiga palju. Kõige enam saadakse infot mängu toimumise kohta klubi sotsiaalmeediakanalitelt, Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt ning vahetust vestlusest sõprade või pereliikmetega. Uuel hooajal on kindel plaan alustatud tööd ja selle tõhusust jätkata ning arendada. Katsume klubina veelgi rohkem Pärnu linnas pildis olla, ent seehulgas ei unusta kindlasti klubi sisemist kogukonda. Loodame esindusmeeskonna mängupäeva kvaliteeti veelgi tõsta ning tuua jalgpalli rohkemate pärnakate südametesse.”

Esindusmeeskonna peatreener Taavi Midenbritt: “Oleme uue hooaja eel saanud üsna hästi trenni teha, suurt väljakut küll väga tihti kasutada ei saa ja mõned korrad on väljak ka jääs olnud aga üldiselt on olnud talv meile armuline. Vahel tuleb väljaku suuruse pärast oma tegemisi kohandada aga paraku just sellised tingimused meil treenimiseks on. Võistkond iseenesest on olnud väga tubli ja motiveeritud, mistõttu on lust trenni teha. Poisid said 2019 hooaja lõppedes 5 nädalat puhkust ja alustasime treeningutega suhteliselt hilja. Kaks esimest Taliturniiri mängu olid näiteks rohkem trenni kui mängu eest. Ometi võib ka nende tulemustega rahul olla, kuna saime ikkagi heades tingimustes head ja tugevad treeningmängud. Väga rahul võime olla just oma Taliturniiri vastastega, kuna tegemist on Esiliiga mõttes väga tugevate vastastega ja saame ennast seetõttu hästi hooajaks valmis panna. Kuigi kahe hooaja vahel on esindusmeeskonnast lahkunud Taavi Kitsel, Jaak-Peeter Oja ja Joosep Sarapuu, saan siiski üldiselt olla oma meeskonnaga rahul. Mõnda positsiooni sooviks küll tugevdada või konkurentsi lisada, ent kindlasti on oodata ka noortelt mängijatelt järgmist sammu. Vaadates treeninguid ja Taliturniiri mänge siis usun, et nooremad mängijad võtavad sellel aastal veelgi suurema rolli ja vastutuse. Ühtlasi usun, et nn derbymängud lisavad hooajale kindlasti kõvasti vürtsi juurde. Kui Esiliiga võrreldes eelmise aastaga on niigi tugevam, siis kindlasti ekstra põnev selle juures on Pärnumaa kolmiku omavahelised mängud. Kindlasti on oodat väga huvitavaid kohtumisi nii mängijatele, treeneritele kui ka pealtvaatajatele.”

Meeskonna kapten Kristen Saarts uue hooaja eel: “Hooajaks ettevalmistumine on läinud seekord päris hästi, kuna ilm on siiani päris soe püsinud. Oleme saanud korralikult pallitreeninguid teha ja loodan, et saame nii jätkata kuni hooaja alguseni. Punt on meil enamasti sama, kellega eelmine hooaeg lõpetasime, kuid paar uut nägu on lisandunud ning mõni on jalgpalli mõneks ajaks tahaplaanile jätnud. Tiimitunne on siiski hea ja oleme juba varsti valmis ühtse löögirusikana hooaega alustama. Eesmärk on kindlasti mängida Esiliiga võidu peale ja selle nimel praegu töötamegi. See aasta on kindlasti huvitavam ka “derbymängude” pärast, kus vastasteks on ka Pärnu Jalgpalliklubi ja Vändra JK Vapruse meeskonnad. Usun, et nendele kohtumistele võib oodata palju pealtvaatajaid. Loodan, et see hooaeg on tribüünidel veelgi rohkem kaasaelajaid ja spordisõpru, sest nende toetus on meile oluline!”

Fotod: Svetlana Tšižova