Võidust Tammeka vastu lahutas meid 30 sekundit

Võidust Tammeka vastu lahutas meid 30 sekundit

Premium liiga 2. voor tõi meile külla Tartu JK Tammeka, kes avavoorus üllatas 2:0 võiduga tiitlikaitsja Tallinna FC I üle. Meie omakorda tunnistasime avavoorus selget 2:6 kaotust Nõmme Kalju FC-lt.

Mäng Tammeka vastu algas vapratele pärnakatele suurepäraselt ning mängu 4. minutil avas mänguskoori Martin Vungi söödust Kristen Saarts. Kohtumine oli väga jõuline ning võimalustevaene, kus domineerivaks pooleks olid külalised Tartust, kes päästsid enese jaoks punkti mängu viimasel minutil Kevin Andersoni löögist. Kohtumise viimased veerand tundi mängis Vaprus vähemuses, kuna kahe kollase kaardi tõttu eemaldati mängust Jako Kanter.

Kristen Saarts: “30 sekundit enne lõppu ei saa endale väravat lasta. Vahet ei ole, et mängisime kümnekesi. Kurb on, väga magus oleks olnud Tammeka vastu kolm punkti võtta. Kui üks läheb välja, peavad teised rohkem pingutama. Alati on [vähemuses mängides] väljakul üks vaba mees. Meie pink on noor ja kogenematu – ei ole kerge mängu tulla, sest iga kord teeb keegi debüüdi.”

Karl Palatu: “Lõpp ei olnud nii planeeritud aga olen võistkonnaga rahul. Oli hingestatud mäng ja kaks noort mängijat – 16aastased tegid Premium liiga debüüdi. Mõlemad said väga hästi hakkama, mul on nende üle hea meel ja väljaarvatud see viimane minut. Olime vähemuses, mängisime kümnekesi. Väravaolukorras oli lisaks veel üks mees krampidega mängust väljas. Lihtsalt mängijaid ei jätkud väljakule, et panna tsenderdusi kinni. Mängijaid ei jätkunud, et palli võita ja seda natukenegi eespool hoida. Nii kui palli võitsime, kohe klaarisime ja kaotasime.”

Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka  1:1 (1:0)
4. Kristen Saarts – 90+3. Kevin Anderson

Hoiatused: 17., 78. Jako Kanter, 35. Martin Vunk, 85. Magnus Villota, 90. Kristen Saarts – 8. Kaarel Kiidron, 70. Kevin Anderson, 85. Martin Jõgi
Eemaldamine: 78. Jako Kanter
Mänguolud: +2, kerge uduvihm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 165
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Lauri Salei, Veiko Mõtsnik
Neljas kohtunik: Tomi Rahula

Pärnu: Jako Kanter, Magnus Villota, Karl Palatu, Raido Leokin, Kristen Saarts, Martin Vunk, Rasmus Peetson (90+3. Taisto Roosipuu), Toomas Pent, Tõnis Vihmoja (45. Uku Kõrre), Rauno Tutk, Andreas Kallaste.
Varus: Hendrik Vainu, Taisto Roosipuu, Uku Kõrre, Rasmus Ilves, Kristofer Kaasik, Artur Šalda, Robyn Hallmere.

Tammeka: Karl Johan Pechter, Andre Paju, Kaarel Kiidron, Jürgen Lorenz, Kevin Anderson, Reio Laabus, Sander Kapper, Randin Rande, Tauno Tekko (76. Eino Puri), Kaspar Paur (86. Juhan Jograf Siim), Erki Mõttus (68. Martin Jõgi).
Varus: Rudolf Stenar Saluoks, Martin Jõgi, Andrei Sadovoi, Martin Aasmäe, Juhan Jograf Siim, Silver Grauberg, Eino Puri.

Foto: Tarmo Pihelgas