Treener Rivo ja 2005 poisid Viljandis

Treener Rivo ja 2005 poisid Viljandis

2005 poisid Vijandis Tulevik Cupil.

Osalesime pühapäeval kahe 2005 grupiga Viljandis Tulevik Cupil.

Treener Rivo:“Pärnu JK Vaprus I, kus seekord osalesid meie vähemkogenenumad poisid oli turniir selles mõttes õnnetu, et eelmise päeva hilisõhtul selgus kahe võistkonnale kindlasti tähtsa mängija haigestumine ning vahetult enne esimest mängu!!!! selgus, et turniirile ei jõua ka võistkonna väravavaht. Selle asjaolu selgumiseks oli meie teine võistkond pidanud 2 mängu ja me ei saanud ka teisest võistkonnast abi kutsuda. Ühesõnaga pidime terve turniiri mängima oma nime vääriliselt ehk vapralt ilma ühegi vahetuseta ja väravas seisis keegi platsimängijatest.
Seda kõike arvestades mängisid poisid superturniiri. Kõikide vastastega mängiti ilma aukartust tundmata ja mängiti ilusat korraliku jalgpalli maast ja sööduga. Treenerina meeldis see, et ka eksides ei tekitanud see meil krampi ja tahet pall esimese puutega endast kaugele virutada, vaid jätkasime ilusti rahulikult edasi. Ainult nii saame väärtuslike kogemusi, et järgmisel korral suudaksime nendest eksimustest hoiduda.
Mis meile seekord probleeme tekitas oli mängu kiire tempo ja oskus pallikaotusel kiiresti kaitsetööle ümberlülitada.”
Turniiril jäid eriti positiivsena silma Joosepi, Ron Roberti ja Kauri tegutsemine, kes võiksid tasemelt, võimetelt ja oskustelt kohe ka juba kogenenumate grupi poistega koos mängida. Kauri valiti ka turniiril võistkonna parimaks mängijaks.
Kuigi võit jäi seekord võtmata saadi väärtuslike kogemusi JK Merkuur-Juuniori, Viljandi Tulevik II, SK Suure-Jaani Unitedi, Viljandi Tulevik I ja Vändra Vapruse vastu. Poistele jäävad positiivsena meelde mõned löödud ja paljud napilt löömata jäänud väravad.
Võistkonda kuulusid: Johan Kaspar Orav, Carl Markus Kask, Madis Kutsar, Ron Robert Pärg, Joosep Talviste, Kauri Ots

Treener Rivo:“Pärnu JK Vaprus II, kus osalesid meie juba kogenenumad poisid, alustasid turniiri risti vastupidiselt teise võistkonnaga. Turniiri alustati pinges, terve võistkond ootas, et võistkonna kapten Joosep võtab terve mängu enda peale mängides nii kaitses, keskväljakul kui rünnakul. Kokkuvõttes meenutas meie mäng segapudru, kus segasime palju üksteist, kartsime palliga mängida, lõime pallid kiiresti ette võitluse peale otsimata võimalustki mängida söötu või lõime juba poolelt väljakult peale.
Sellise mänguga suutsime esimese mängu Viljandi Tulevik I vastu 1:1 viiki mängida.
Teist mängu alustasime samamoodi FC Helios Tartu vastu kuni seisuni 0:4 siis oleks nagu terve võistkond arusaanud, et selline mäng meile edu ei too, asuti korralikult mängima enda positsioone üksteist segamata ja üritati enda alas vastasel mängimine nii raskeks kui võimalik teha minnes julgelt ja kiiresti survet tegema. Kokkuvõttes küll kaotasime mängu 2:4, kuid oli näha, et poiste enesekindlus oli tagasi ning poisid nautisid mängu nagu treeningul.
Pingeid võttis maha ka viimases alagrupi mängus Vändra Vaprusele esimesel rünnakul löödud värav ja kindel 5:1 võit.
Poolfinaalis kohtusime JK Merkuur-Juunioriga, keda võitsime kõige napimalt 2:1.
Finaalis kohtusime uuesti FC Helios Tartu võistkonnaga kellelt alagrupis valusa kaotuse saime. Leppisime poistega kokku, et jätkame sealt kus me nendega lõpetasime, mitte sealt kust alustasime. Igaljuhul võtsime ennast finaaliks veelkord kokku ja võitsime 3:1. Kõik 3 väravat lõi finaalis Silver.
Võistkonna parimaks mängijaks turniiril tunnistati Karel, kes mängis turniiril nii keskkaitsjana, poolkaitsjana, kui ründajana ja jäi positiivselt silma just oma kaitsetööga tehes seda ennast salgavalt ka ründajana, mistõttu oli vastastel raske palli kontrollida ja rahulikult mängu ehitada.
Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Joosep Põder, kes jäi silma just targa mänguga otsustavates mängudes. Kui siiani oleme mitu korda näppu lõiganud sellega, et olles napis eduseisus ka mängu lõpus oleme uljalt terve võistkonnaga rünnakul kaasa löönud siis seekord tsementeeris Joosep pigem kaitset ja mõtles rohkem võistkonnale.
Võistkonna võidetud võidukarika sai endale Ranol, kes on oma väsimatu töötahtega ja oskamatusega allaanda on kindlasti kõigile eeskujuks.”
Treener lõpetuseks:”Kokkuvõttes oli turniiri esimeses pooles mänge kus me mängisime terve võistkonnaga alla igasugust arvestust ja oli mänge kus mängisime terve võistkonnaga väga hästi.”
II võistkonna koosseis: Ago Hugo Altjõe, Karel Ratnik, Urmas Astrik, Kert Johan Sommer, Kaspar Aus, Markus Põder, Joosep Põder, Ranol Karotam, Markus Miiter, Silver Tagu, Virgo Mitt ja Erik Roosson