Naiskond alustab hooaega juba sel neljapäeval!

Naiskond alustab hooaega juba sel neljapäeval!

Pärnu JK Vaprus naiskond alustab 2022 hooaega juba sel nädalal, kui võõrustame neljapäeval kell 19.00 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul valitsevat meistrit ja värsket Superkarika võitjat Tallinna FC Florat. Uurisime uuelt peatreenerilt, Anastasija Shcherbachenialt, kuidas on möödunud ettevalmistus kohe algavaks hooajaks.

Kuidas kulges ettevalmistus uueks hooajaks?
Ettevalmistusperiood algas keerukalt, kui saime sisehallis treenida vaid 2 korda ning ülejäänud treeningud toimusid libedal kunstmurul. Küll aga saime mängida 3 taliturniiri kohtumist ning praegune ilm lubab juba ka kenasti kunstmuruväljakul treenida.

Millised muudatused on toimunud koosseisus?
Liitunud on mitmed noored U17 neidude võistkonnast, keda te varsti ka mänguplatsil näete. Erinevatel põhjustel lõpetasid või peatasid karjääri Eneli Kutter, Kristel Lepik, Linda Vaikla, Laura Voll ja Liisa Kalista Sapas.

Millised on eesmärgid algavaks hooajaks?
Selle hooaja eesmärk on noorte mängijate integreerumine naiskonda, anda neile tublisti mänguaega ning võimalusi kogenenumatelt õppida. Iga mängu eesmärk on aga teenida punkte. Võite tahame teenida muidugi nii meistriliigas kui ka karikavõistlustel (naiskonna karikavõistluste veerandfinaal toimub 20.04 kell 19.00, Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul JK Tallinna Kalevi naiskonna vastu).

Mis saab olema kõige suurem väljakutse hooajal?
Kõige suurem väljakutse saab olema noorte sulandumine naiskonda ning et võistkond toimiks nagu üks tervik.

Kuidas on Sinu kui peatreeneri hooaeg alanud, kuidas oled uue rolliga kohanenud?
Kõik läheb nii nagu eeldasin- ootan väga võistlusi, et näha, mis on tehtud õigesti ja kus tuleb veel tööd teha. Mängijana ma enam platsile ei igatse, see on minu jaoks möödunud etapp elus.

Naiste meistriliigas osaleb tänavu 8 võistkonda, uue tulijana liitus JK Tabasalu. Võrreldes möödunud hooajaga on liiga võistlussüsteem jäänud samaks. Kõik võistkonnad mängivad omavahel esmalt kolm ringi läbi, mille lõpuks koguneb kõigile 21 mängu. Seejärel mängivad tabeli neli esimest omavahel ühe korra läbi, et selgitada välja medalistid ja kohtadel 5-8 asuvad naiskonnad mängivad omavahel veel ühe ringi.