Lõppev aasta tõi 2006/2007 võistkonnale kaasa palju uut!

Lõppev aasta tõi 2006/2007 võistkonnale kaasa palju uut!

Kõigepealt läksime 4+1 mängujooniselt üle 6+1-le, mis tähendas uute positsioonide selgeksõppimist. Olgugi et alguses valmistas see veidi raskusi, oli laste innukus ja õppimisvalmidus väga suur ning arengut oli tunda iga mänguga. Märkimisväärne saavutus oli meeskonnamängu oskus, mille omandasime ja panime edukalt ka tööle hooaja lõpuks. Lapsed mõistsid, et jalgpall on meeskonnamäng ning tulemuslikkus sünnib koostööna. Nii leitigi järjest enam hea sööduga üles sõber ning mängupilt sarnanes üha enam tõelise jalgpalliga.

Samuti said poisid ka oma esimesed välismängude kogemused. Kohe hooaja alguses avanes võimalus sõita Kuressaarde, mis oli lastele elamuslik ka mänguväliselt. Kuna bussis oli vaid meeskond ja emasid-isasid kõrval polnud, siis oli see laste jaoks ka esimene omapäi sõit koos treeneriga. Tunnustan lapsi selle eest, et terve sõidu vältel olid nad väga tublid ja kuulekad.

Eelmainitud tublidus ja kuulekus iseloomustavad ka lapsi ka nende treeningutes. Selle hooajaga arenes nii meeskond kui ka iga mängija individuaalselt. Leidsin mitme mängijaga üles just selle õige nurga, mis avas laste mänguoskused. Oli väga hea näha, kuidas lapsed hakkasid ise järjest teadlikumalt jalgpalli mängima ja saavutatut ka nautima.

Hooaja saldoks jäi meil 14 mängust 8 võitu, 5 kaotust ning 1 viik.

Treenerina arvan, et oli murdeline hooaeg. Kui hooaja alguses tuli silmitsi seista suureskoorilise kaotusega Kuressaarele, siis hooaja lõpus tegime nende vastu tubli töö, mis päädis napi 2:3 kaotusega. Samuti olid suureskoorilised kaotused Pärnu JK vastu minevik, sest sel hooajal olid mängud märgatavalt tasavägisemad, kuid siiski pidime vastaste paremust tunnistama. Samas näen, et liigume õiges suunas ja oleme vastastele peagi järgi murdmas. 8 võidumängu seas oli kaks tasavägist mängu Vändraga, mis andsid lastele väga hea emotsiooni ja lisamotivatsiooni.

Uueks aastaks liiguvad minu juurest treener Rivo juurde kõik 2006 poisid. Minu gruppi jäänud 2007. aasta lastest moodustasime kaks gruppi. Nende vangerduste foonil on esimene eesmärk uuel hooajal aidata lastel uute oludega kohaneda ning soodustada seeläbi meeskonna tunnet.

Treenerina sain sellest hooajast kaasa väga väärtusliku kogemuse, sest ka minu jaoks oli uus mängujoonis (4+1 pealt 6+1-le minek) esmakordne.

Tänan kõiki lapsi ja lapsevanemaid, oli väga põnev hooaeg. Uuel aastal uue hooga!