Eile, 5. novembril, avati Pärnus kauaoodatud jalgpallihall!

You are currently viewing Eile, 5. novembril, avati Pärnus kauaoodatud jalgpallihall!

„Kindlasti on Pärnu ja Pärnumaa spordirahvas sellist pneumohalli kaua oodatud, kuna hall võimaldab treeninguid ja mänge korraldada ka talvisel ajal, ilmast olenemata. Häid väljakuid jalgpalli mängimiseks meil linnas on, kuid puudu on olnud just võimalus sisetreeninguteks. Uus hall ja selle kõrval asuv kunstmuruga jalgpalliväljak moodustavad Pärnus moodsa spordikompleksi, mis on eriti oluline jalgpallile. Erilised tänud kultuuriministeeriumile, jalgpalliliidule ja ehitajatele, kes on uue spordirajatise valmimisse panustanud ja seda toetanud. Usun ja loodan, et hall leiab aktiivset kasutamist,“ rääkis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Foto: Liisi Troska

„Jalgpall on Eesti ja Pärnu harrastatuim spordiala. Jalgpallihalli rajamine annab Pärnu inimestele aastaringselt võimaluse jalgpalli mängida, mis on osa järjepidevast liikumisharrastusest. Täname Pärnu linna ja riiki, et selline oluline investeering tehti,“ ütles Eesti Jalgpalli Liidu peadirektor Tõnu Sirel.

„Tänu riigi ja Pärnu linna panusele saavad Pärnu jalgpallurid nüüd treenida treeningplaani järgi olenemata ilmastikuoludest ning paranevad ka treenerite töötingimused,” lausus Pärnu JK Vaprus tegevjuht Karin Lipstuhl. “Uueks hooajaks saab ka klubi esindusmeeskond alustada ettevalmistust sellistes tingimustes, nagu ühele professionaalsele võistkonnale omane on,” lisas Lipstuhl. „Pärnu JK Vapruse klubi poolt soovin veel tänada kõiki, kes olid suvel abiks halli püstitamisel. Teiegi panus oli hädavajalik, et järgmised superstaarid saaksid jalgpalliväljakutele sirguda“ lõpetas ta.

Foto: Liisi Troska

Halli avamänguks oli Eesti Jalgpalli Liidu korraldatud maavõistlus Pärnumaa ja Põlvamaa vahel, mis lõppes kodumeeskonna 3:1 võiduga! Kodumeeskond läks kohtumist juhtima juba 14. minutil, kui täpne oli Pärnu JK Vapruseski pallinud Toomas Pent. Esimesel poolaja lõpus duubeldas eduseisu vändrakas Martin Pärn, 63. minutil lõi Põlvamaa ühe tabamuse tagasi, kuid viis minutit hiljem taastas kaheväravalise edu endine Pärnu Vapruse kapten Kristen Saarts.

Tegemist oli Eesti maavõistluse ehk 30 aastat kestva jalgpalliturniiri kümnenda vooru vastasseisuga. Seal võtavad mõõtu 15 maakonna ja Tallinna esindusvõistkonnad, kes mängivad omavahel kodus-võõrsil-süsteemis läbi. Iga tiim saab aastas ühe mängu. Turniiriga tehti algust 2012. aastal ja kui midagi ette ei tule, saab mõõduvõtule joone alla tõmmata aastal 2043.

Foto: Liisi Troska

Jalgpallihall asub aadressil Härma 3, altküttega jalgpalliväljaku ja Härma Kaubahoovis paikneva Magaziini kaupluse vahel. Kompleks koosneb 22 meetri kõrgusest pneumohallist ja olmehoonest, selle Härma tänava poolsel küljel on parkla.

Pneumohallis on 100 meetrit pikk ja 64 meetrit lai kunstmurukattega jalgpalliväljak, mille ühes servas asub tartaankattega jooksurada. Neli jooksurada on mõeldud 100 meetri jooksu harjutamiseks. Olmehoones on riietus- ja pesemisruumid.