Treener Põldme võtab aasta kokku

Treener Põldme võtab aasta kokku

Treenr Rain Põldme: “Peagi lõppev aasta oli sündmusterohke ning põnev. Olid pettumused, väljakutsed, palju emotsioone, nii kurbuse- kui ka õnnepisarad. Kuna treenerina ei ole ma kunagi olnud tulemustele orienteeritud, ei sooviks ma võistkondade osas tulemusi kommenteerida. Kõik lapsed on minu treeninggruppides saanud võrdselt mänguaega, olen selle üle uhke, leian, et nii tegutseda on lapsi arendades ainuõige. Seega tegutsen selliselt ka tulevikus. Loomulikult jätab see võistkondade tulemustele pitseri, kuid kes soovib protsessi süveneda, see kindlasti ka mõistab, miks nii tegutsen.

„Minu treenida oli Vapruse 1997, 2003, 2004 I ja 2004 II ning 2005 a sündinud poiste võistkonnad. Kui algselt tagusin endale rusikatega vastu rindu ja väitsin, et selline koormus on vastuvõetav, näitas aeg, et hoolimata sellest, et üritasin endast alati anda parima, oleksin väiksema koormuse juures kindlasti lastele rohkem anda suutnud. Meenuvad tööpäeva õhtud, mil analüüsisin päeva treeninguid. Ikka ja jälle meenusid situatsioonid, kus jätsin reageerimata, hetked, mil jäi õpetussõnadest väheks. Ja lihtsalt seetõttu, et vaim oli väsinud.“

„Sügisel olukord muutus, minu treenida jäid klubi 1997, 2003, 2004 ning 2004 II treeninggrupid. Usun, et saan hakkama ja kinnitan, et annan endast alati, iga päev parima.“

1997

Noored mehed, keeruline iga. Lõppenud hooajaks olid sihid kõrged, mis lendasid vastu taevast. Põhiväravavahi eemalejäämine tekitas raske olukorra, väravasuule tuli asuda vaid aastakese jalgpalliga tegelenud noormehel. Kuigi oli nimetatud poiss hooaja lõikes väga tubli, arenes mühinal, mõjutas siiski olukord mängude käiku, kogu võistkonna enesekindlust.

Sel aastal pigem arendasin mängijaid- siirduvad nad ju ehk juba järgmise aasta lõpus mõnda täiskasvanute võistkonda.. Samas oleme leidnud ettevalmistusperioodi alguses uue hingamise, poisid tunduvad olevat ülimotiveeritud, võistkonna üldine tase on minu hinnangul märgatavalt ja järsult tõusnud. See võimaldab mulle seada järgmiseks aastaks järgmise sihi- üritan õpetada poisse/võistkonda võitma!! Abiks tuleb loodetavasti hetkel kogetav UEFA B treenerite koolitus, mis kevadel lõpeb.

Mängijad osalevad treeningutel aktiivselt, treeningutel on väga tõsine ja töine meeleolu. Naudin nende noortega töötamist! Mitu noormeest on väga andekad, loodan, et nad esindavad peagi sündivat klubi esindusmeeskonda..

2003

Grupis on toredad ja head, hästi kasvatatud poisid, ühtehoidvus, tiimitunne on hea. Palju on talendikaid mängijaid. Kuna kõik lapsed on saanud võrdselt mänguaega, suudab kogu võistkond heal päeval tervikuna väga hästi mängida. Meenub võistlushooaja viimane kohtumine liiga tugevaima vastase vastu. Kui hooaja jooksul saime neilt vaid kaotusi, suutsime viimases mängus oma paremuse maksma panna, seejuures tegid seda kõik võistkonna mängijad ühiselt- kõik, kes platsile jooksid, said oma ülesannetega väga hästi hakkama, kombineeriti kenasti, mängupilt oli võitluslik ja kaunis vaadata. See mäng pakkus mulle, kui treenerile ülisuurt naudingut.

Samas on grupiga tänaseks liitunud mitmeid uusi mängijaid, kes on märksa vähem jalgpalliga tegelenud. Olukord on keeruline, sest tasemevahed on suured. Lisaks tekitab muret fakt, ei mitte just kõik grupiga liitunud poisid ei treeni sisemisest motivatsioonist lähtuvalt. On suur väljakutse, kuidas uued poisid võistkonda sulatada, kuidas nad põhimängijatele järele aidata. Kuna tulemuse tegemise kohustus mind ei kohuta usun, et saame hakkama.

2004 I

Moodustasime koostöös klubi spetsialistidega nimetatud vanuseklassi tugevama tasemega võistkonna. See annab võimaluse grupi poistelt rohkem nõuda, koos saavad treenida poisid, kes on tasemelt võrdsed. Olen selle võistkonna osas väga lootusrikas, tehtud otsus on ainuõige lahendus. Sellise koosseisuga grupile on järgmine aasta alles esimene tegutsemise aasta, seega võtame esialgu rahulikumalt, põhirõhk saab olema suvisel treeningperioodil, mil treeningtingimused on parimad. Tunnen, et sellest grupist, võistkonnast võib paljugi tulla. On andekaid mängijaid, poisid on sõbralikud ja tublid, positiivsed. Tööd teha ei pelga, platsil muutuvad järjest enesekindlamaks. Ühtehoidvus on juba praegu väga kõrge.

2004 II

Palju uusi poisse, päris algajaid. Lisaks mitu andekat, aastakese nooremat poissi. Lisaks krapsakas ja üliäge jalkatüdruk. Pealtnäha „sigri-migri“, kuid tegelikkuses palju erinevaid väikeseid isiksusi, kellede kokkusobitamine on järgmise aasta teema. Aitan algajad järele, toetan nooremaid lapsi ja tütarlast, üritan lastesse jalgpallist saadavat naudingut. Võtame rahulikult, samas teeme kindlasti ka treeningutel tugevasti tööd. Kui keegi avaneb, saab võimaluse proovida tugevamas sama vanusegrupi grupis – loodan, et see motiveerib lapsi, kes on omakorda sisemiselt motiveeritud! Ka selles grupis on väga toredad lapsed, toetavad, aktsepteerivad ning austavad üksteist. Suveks on ehk võistkond välja kujunenud.

Minu 2005 lapsed, kes suundusid treenima Rivo Rosina käe alla, olid samuti tublid. Kuna võistlusmängudes said kõik võimaluse, olid tulemused oodatultkehvad. Enim kannatasid ehk grupi lapsed, kes treenisid sisemisest motivatsioonist lähtudes, kuid kuna nad on väga noored, ei ole nad arenguga kuskile hiljaks jäänud. Loodan, et neil läheb uue treeneri käe all hästi, mõtlen neile tihti, soovin neile kõike paremat!“

Treener Rain kokkuvõtvalt: “Rääkimine on hõbe, vaikimine kuld. Ütlen ise alati sõna sekka vaid seal, kus end pädevaks pean. Iga valdkonna jaoks on spetsialistid, neid usaldan. Jalgpall EI OLE lihtne mäng. Usaldage laps spetsialisti hoolde, kui sellise olete leidnud. Kui Teie meelest ei ole treener piisavalt hea, pöörduge murega klubi poole. Räägin seda eelkõige kui lapsevanem, ühe tubli jalkapoisi isa – 4 lapse isa..

Olen õnnelik, et leidsin töö, mis mulle sobib, mida armastan. Mul on gruppides olevate lastega väga vedanud, suured tänud nende vanematele- olete lapse kasvatamisel teinud suurepärast tööd! Annan sellele juurde nii palju, kui võimalik!