Treener Olesk osales täiendkoolitusel

Treener Olesk osales täiendkoolitusel

TREENER GERT OLESK TÄIENDKOOLITUSEL

Treener Gert Olesk osales 29.11-01.12.2013.a. Tartu FC Santose ja EJL poolt korraldatud 3-päevasel koolitusel “Periodiseerimine jalgpallis”. Koolituse viis läbi Raymond Verheijen Hollandist.

Koolituse esimesel päeval selgitati meile periodiseerimise ja selle meetodi põhimõtetest .

      Treener Olesk: “Teisel ja kolmandal päeval lahati juba süviti kuidas, millal, midagi teha . Raymondi sõnade järgi võiks seda hakata läbi viima pärast puberteediiga , siis kui keha on hakanud saama oma täiskasvanud välimuse ilmet. Liiga noortel lastel ei tooda keha vastavaid hormoone vastavas koguses , mida see programm eeldab.
Tema jutust koorus välja , et väga palju on kinni meie mõtlemises , nii treeneri kui ka treenitavate . Kuna see meetod eeldab , et kui midagi teha , siis alati 100% . St et treeni ennem natuke vähem , aga intensiivsemalt ( LESS IS MORE).”

Koolituse viimasel päeval tegime ka treeningkava 15 nädalakohta , mis arvestas kõiki selle koolituse aspekte. Tehes seda treeningkava,  tekkisid meil ka vastuolud tema toodud punktides ( meelega sisse viidud), siis kõik koos arutasime, kuidas neid probleeme lahendada . Raymond Verheijeni sõnul tuleb siis lähtuda suuremast pildist ( üldisest mängude ja treeningute kavast)  ja iga treener peab ise võtma vastu otsuse kuidas seda lahendada. Siiski käis tema jutust läbi iva , et kui on võimalust , siis võiks anda mängijatele puhkust ( sest treeningud peavad olema alati 100%)  –  selleks, et olla järgmise treeningu jaoks samuti 100% valmis.