Pärnu Summer Cup 2022 on lõppenud!

Pärnu Summer Cup 2022 on lõppenud!

Baltikumi suurimast noorte jalgpalliturniirist võttis sel aastal osa 161 poiste ja 9 tüdrukute võistkonda. Mängud toimusid 16 erinevas vanuseklassis 15 staadionil. Õigust mõistsid 26 kohtunikku ning 526 mänguga löödi ühtekokku 2216 väravat. Lisaks tulistele jalgpallilahingutele jagus meelelahutust ka igale turniiri suvisele õhtule.

Turniir avati neljapäeval, kui rongkäik viis osalejad Pärnu Vallikääru, kus meile esinesid DJ Rivo Tettermann, trummar Siim Koppel, tantsutrupp Showstep ning Pärnu räppar AG. Avakõne ja tervitussõnad edastas ka Pärnu abilinnapea Varje Tipp.

Foto: Svetlana Tšižova

Reede õhtu möödus aga lustakalt Eesti ägedaimas rannas, kui Pärnu ALOHA surfiklubis hullutas noori DJ Zwilling. Lisaks tantsule mängiti ka erinevaid individuaalseid ja meeskondlikke mänge. Auhinnad oli osalejatele välja pannud iSport.

Foto: Svetlana Tšižova

Laupäev ja turniiri viimane õhtu sai aga rekordilise lõpu, kui Pärnu Rannastaadionile kogunes Pärnu JK Vapruse ja Tartu JK Tammeka esindusmeeskondade vahelist Premium liiga kohtumist jälgima 1978 pealtvaatajat. See tähistab senise hooaja publikurekordit Eesti jalgpallis. Mängu vaheajal panid end väljakul proovile Vapruse ja Tammeka noortetreenerid, kes leppisid väravateta viigiga. Sarnaselt treeneritele lõppes kõrgliiga kohtuminegi viigiga, ent mõlemad meeskonnad said tabamuse kirja (1:1).

Foto: Liisi Troska

Pärnu JK Vaprus oli turniiril esindatud 16 võistkonnaga ning erksaimad medalid jätsid koju treener Karl Pajula vanemad neiud ja Heigo Nigula 2009. sünniaastaga kutid B alagrupis. Hõbemedali teenis 2008A alagrupis mänginud Ander Paabuti võistkond ning pronksmedalid sai kaela treener Greger Könninge 2010A noorte võistkond.

Foto: Svetlana Tšižova (Pildil Heigo Nigula juhendatud kuldne võistkond)

Ander Paabut turniirist: „2008A taseme turniiril osalejad olid “sõbrad” EMV esiliigast. Turniiril osales 6 võistkonda, kes mängisid omavahel korra läbi – üldtabeli esimene ja teine kohtusid finaalis, kolmas ja neljas pronksimängus ning viies ja kuues vastavas kohamängus.

Oli mänge, kus õnnestusime väga hästi, kuid ka mänge, kus mängisime alla oma keskmise taseme. Noorte jalgpallile omaselt oli palju ebastabiilsust, mis turniiri formaadis võib otsustada palju. Finaalis asusime küll juhtima, kuid otsustavaks said lõpuks kaks nurgalööki- esimese poolaja viimasel sekundil ning 3 minutit ennem mängu lõppu, mis vastased võidule viisid.

Üldpildis jäin poiste esitusega turniiril rahule, tegime enda Summer Cupi parima tulemuse. Hea meel on selle üle, et leidus mängijaid, kes tegid individuaalses mõttes enda kohta tugeva turniiri. Negatiivne on poiste vigastuste hulk. Õnnetud juhused mänguolukorras – ninaluumurd, katkine hüppeliiges jms. Lisaks tekitab pikemat aega väikest peavalu poiste kasvueaga kaasnevad põlve ja kannamured. Liialt suure koormusega tekib oht suuremateks vigastusteks, aga väljakule tahavad saada kõik poisid, kasvõi läbi valu.

Nüüd tuleb meil väike puhkus, kus poisid saavad taastuda ning seejärel asume teele juba Soome Kokkola Cupile (21.07-24.07). Tänan kõiki toetajaid, kes meile turniiril häälekalt kaasa elasid.“

Foto: Svetlana Tšižova

Valitsev Eesti meister, mullu U15 Esiliiga võitnud Alder Lepiku juhendatav võistkond, pidi turniiri tulemuses pettuma: „Summer Cupil pidime mitmete vigastuste ja mitte kõige parema mängupildi tõttu leppima kuuenda kohaga. Nüüd saavad poisid puhata ning valmistuda U16 esiliiga sügisringiks ning turniirideks.“

Täname osalemise eest kõiki noori pallureid. Suur kiitus ja tänu kohtunikele, kaaskorraldajatele, treeneritele ja aktiivselt kaasa elanud lapsevanematele. Kohtume taas!