Juulikuu algusega lõppes Baltikumi suurim jalgpallifestival Pärnu Summer Cup XXI.

You are currently viewing Juulikuu algusega lõppes Baltikumi suurim jalgpallifestival Pärnu Summer Cup XXI.

Turniir tõi suvepealinna 172 võistkonda nii Eestist (136), Soomest (27) kui Lätist (9). Nendest 164 võistkonda esindasid poisse ning 8 võistkonna koosseisu kuulusid tüdrukud. Murul käis ligemale 2500 noort vutimängijat, linna staadionidel mängiti 525 mängu ning kokku löödi 2113 väravat!

Foto: Svetlana Tšižova

Pärnu JK Vaprus teenis turniirilt 4 medalikomplekti: võidukarika sai pea kohale tõsta 2007. aastal sündinud poiste turniiri võitnud Pärnu Vapruse tiim, kes esikohamatšis läks vastamisi Viimsi MRJKga. Finaali normaalajal sahistas kumbki meeskond võrku korra, penaltiseerias panid treener Ander Paabuti hoolealused oma paremuse maksma skooriga 4:3.

Foto: Svetlana Tšižova

Hõbemedalid riputati 2012. aastal sündinud poiste A-turniiril kaela treener Margus Põldsaare poolt juhendatud Pärnu Vapruse kollasele võistkonnale, kes sai kirja neli võitu, viigi ja kaotuse. Nii jäädi punktiga alla esikoha saavutanud lõunanaabrite Ikšķile FC Real Prole ja edestati Tartu Tammekat kolme silmaga.

Foto: Svetlana Tšižova

Kaheksa-aastaste poiste arvestuses pälvis kolmanda koha A-turniiril kuuest mängust kolm võitu ja kaks viiki kogunud Pärnu Vapruse kollane meeskond, keda juhendas Alder Lepik.

Foto: Svetlana Tšižova

Pronksmedalid riputati kaela ka tüdrukute U15 võistlusel kaasa teinud Pärnu Vapruse tiimi liikmetele, kes kolmanda koha mängus alistasid treener Anastasija Shcherbachenia juhendamisel 4:0 Tallinna Kalevi naiskonna.

Üheskoos püstitati turniiri teisel päeval ka Pärnu JK Vapruse esindusmeeskonna kodumängude publikurekord, kui kodumeeskonna ja Paide Linnameeskonna vahelist Premium liiga mängu tuli staadionile jälgima 2495 pealtvaatajat, millega tehti mullu sündinud senisele tippmargile tuul alla 513 inimesega. Rannastaadioni publikurekordile jäi see alla õige napilt: seitse aastat tagasi oli Eesti ja Malta vutikoondise maavõistlustel staadionil 2515 pealtvaatajat.

Foto: Svetlana Tšižova

Kohtume taas Pärnu Summer Cupil 27.06-30.06.2024!