Jalgpall.ee intervjuu Karl Palatuga

Jalgpall.ee intervjuu Karl Palatuga
INTERVJUU: Karl Palatu: oma liigat tuleb austada

Aastaid Eesti tipptasemel mänginud endine FC Flora kapten ja keskkaitsja Karl Palatu leiab intervjuus jalgpall.ee portaalile, et oma liigat peab austama, sest just siit kasvavad meie tulevased koondislased ja tippmängijad.

Eesti liigajalgpallis väga pikka aega tipptasemel mänginud mehena oskad kindlasti anda hinnangu meie Premium liiga tasemele.
Liiga liigub kindlasti paremuse poole. Hiljutine FC Flora võit HJK ja Sillamäe Kalevi võit TPSi üle näitavad, et saame naabritega hakkama küll. Väga oleks vaja Viljandi ja Pärnu jalgpalli tõusu. Oma liigat tuleb austada, sest siit kasvavad järgmised koondislased.

Meie klubid on talvel agaralt toimetanud. Millist hooaega tänavu ootad?
Liiga võitjat tuleb otsida ikkagi mulluse esineliku hulgast, kuid kes nendest hooaja lõpus tipus lõpetab, seda on väga raske ennustada.

Eestis on sinu karjäär olnud seotud FC Floraga. Mitu aastat seal mängisid?

2005. aastast alates olen kuulunud FC Flora esindusmeeskonda.

Millise hinnangu annad enda FC Floras oldud ajale, kuhu mahub ka kaks meistritiitlit?
Olen enda panusega rahul. 185 mängu ja 22 löödud väravat on ilusad numbrid. Kui saavutasime 2010-2011 hooaegadel meistritiitlid, olin meeskonna kapten. Tol ajal oli isegi hetk, kui kõik karikad olid meie käes. See oli väga eriline aeg minu ja klubi jaoks.

Oled öelnud, et FC Flora kahe viimase aasta tulemus on jäänud liiga noore koosseisu taha. Selgita.
Võrreldes teiste klubidega on FC Flora lihtsalt vähem kogenud. Peale tiitlivõite on lahkunud väga suur hulk häid mängijaid – vennad Anierid, Meerits, Luts, Kams, Mošnikov, Mašitšev, Minkenen, Jahhimovitš. See on pea terve põhikoosseisu jagu mängijaid. Nüüd peab klubi noortele aega andma ja paar hooaega kosseisu koos hoidma.

Tegid oma karjääris põike ka välismaale, kui 2006. aasta detsembris sõlmisid lepingu Norra klubi Sogndal Fotballiga. Kuidas hindad ise oma Norra-perioodi?
Ütleksin nii, et kogemuste mõttes oli see väga kasulik periood. Sain näha, kuidas välisklubis asjad toimivad. Mängulises mõttes hästi ei läinud, sest välismängija peab olema kohalikust pallurist selgelt tugevam, et teda eelistataks. Seda võiksid järgida ka Eesti klubid. Välismängija peab olema tugevdus.

Praegu ei ole sa enam FC Flora mängija ja otsid uut meeskonda. Kus plaanid mängima hakata? 
Olen kümme päeva treeninud Paide Linnameeskonnaga. Kui saavutan normaalse vormi, olen valmis Paidet esindama. Väga töökas ja kokkuhoidev meeskond.

Eesti koondises oled mänginud üheksa mängu. Oled oma saavutusega rahul või oleksid oodanud enamat?
Kindlasti võiks see number olla veidi suurem, aga läbi aegade parima valiktsükli ajal olin koondises ja sain nendest emotsioonidest osa. Väga hindamatu kogemus iga jalgpalluri jaoks.

Kuidas sai sinust üldse jalgpallur? Kas jalgpall oli kohe sinu eelisala, või tegelesid ka millegi muuga?
Jalgpallitrenni läksin koos sõpradega 7-8 aastaselt. Kuna see meeldis mulle ning tuli ka hästi välja, siis sellle juurde ma jäingi.

Kuidas pere jalgpalliga tegelemisse suhtus?
Tollal käisid lapsed trennis ja lapsevanemad sellesse ei sekkunud. Eks mängudel ikka käidi, aga suurt rohkem treeningud kodus jutuks polnud. See oli täiesti minu enda rida ajada. Tänapäeval on muutunud laste treeningud ja võistlused ka vanemate hobiks. See on muidugi tore, aga nii mõnigi tahab väljaku ääres treeneriameti üle võtta. Jätkem ikka laste juhendamise treenerile.

Kindlasti oled mõelnud, mis pärast karjääri lõppu saab?
Kindlasti jätkan Pärnu jalgpallis, andes omapoolse panuse tuua Pärnu tagasi Eesti jalgpallikaardile, ja ikka nähtavale kohale.

Kaua veel mängid?
Eks mõned aastad veel ikka. Katsun terve püsida ja korralikus vormis olla.

Tekst: Alver Kivi
Foto: Lembit Peegel