Duubelmeeskond alustab hooaega märtsi viimasel nädalavahetusel

Duubelmeeskond alustab hooaega märtsi viimasel nädalavahetusel

II liiga Lõuna/Lääne piirkonnas hooaeg alustav Pärnu JK Vaprus II meeskond on treeningutega alustanud. Meeskonna peatreenerina jätkab Karl-Martin Müür ning tema kõrvale on asunud samades ülesannetes nii-öelda jagatud peatreenerina esindusmeeskonna abitreener Siim-Sten Palm. Selline töökorraldus võimaldab Siim-Stenil olla heaks lüliks duubel- ja esindusmeeskonna vahel ja lihtsustab tunduvalt info vahetust kahe võistkonna vahel. Lisaks sellele paraneb tunduvalt ka treeningute läbiviimise kvaliteet.

Möödunud hooajal pidi meie duubelmeeskond samas liigas leppima 11. kohaga, kui 14. meeskonna arvestuses koguti 26. mänguga 8 võitu, 2 viiki ja 16 kaotust. Vastaste 77 tabamusele vastati 48 väravaga.

Milliste mõtete, eesmärkide ja koosseisuga minnakse vastu aga 2021 hooajale- just seda me mängivalt peatreenerilt Karl-Martin Müürilt uurisimegi.

Kuidas on kulgenud meeskonna ettevalmistus nii sportliku poole, kui koosseisu muudatuste koha pealt?
Treeningud algasid detsembri teises pooles ning jaanuari alguses viisime läbi füüsilised testid, mis andsid mängijate hetkeolukorrast ülevaate. Hetkel on veel vara hinnata sportliku poole edenemist ning selle edukus selgub märtsi alguseks. Koosseisu muudatuste poole pealt on duubelmeeskonnaga liitunud eelmise aasta U17 võistkonna mängijad, kes peaksid hooaja lõpuks suutma kanda põhiraskust selles võistkonnas – kas nii ka läheb eks seda näitab aeg ning põhiliselt noorte poiste tahe. Lõplik koosseis selgub ettevalmistusperioodi lõpuks.

Millised on ootused meeskonnale algava II liiga hooaja eel?
Peamine ootus on parandada julgelt tabelikohta ning lõpetada tabeli esimeses pooles. Mida mäng edasi seda suuremaks kasvavad ootused noortele mängijatele, kuna saadakse maitsta meeste jalgpalli, mis on tunduvalt kiirem, aga ka jõulisem, kui varasemalt noorte meistrivõistlustel. Loodetavasti kerkivad mõned neist väga esile, mis võimaldab neid ka kaasata esindusmeeskonna tegemistesse juba sel aastal.

Mis on möödunud aastast kaasa võtta, mida on vaja parandada?

Alustuseks stabiilne treeningutel osalemine, mis eelmisel hooajal jättis soovida, kuid noormängijate lisandumisel on hetkeseisuga seda olukorda tublisti parandanud. Kuna noorte puhul varasemalt võib-olla nõudmised pole niivõrd kõrged olnud, siis nende puhul on mingis mõttes distsipliin ja selle hoidmine hetkel märksõnadeks. Mängulise poole pealt tuleb parandada kaitsetööd ning koguda rohkem võite kui eelmisel aastal.

Mida ootad hooajalt enim?
Võitluslikke mänge, näha mängijate peas põlevaid silmi, tahet ja kohe kindlasti arengut.

Mis on seatud 2021 hooaja eesmärgiks?
Iga mängu eesmärk peaks olema need võita, kuid realistlikus plaanis oleks vajalik lõpetada hooaeg tabeli esimeses pooles ning koguda rohkem võite, kui kaotusi.

Palliplatsil minnakse vastamisi järgmiste meeskondadega: Paide Linnameeskond III, Harju JK Laagri, Raasiku FC Joker, Saue JK, FC Kuressaare II, Viimsi JK II, Raplamaa JK, Tallinna JK Piraaja, Tallinna FC Flora U19, Viljandi JK Tulevik U21, Põhja-Sakala, FC Kose ja Pärnu JK Poseidon.

Meeskond alustas ettevalmistust järgnevas koosseisus: värvavahid Kenzo Talviste, Ott Nõmm, Ahti Strati, kaitsjad Aksel Madis Verlin, Alder Lepik, Ants Tõnismaa, Erik Soopere, Henri-Egert Saaremägi, Joosep Sarapuu, Margus Põldsaar, Oskar Lepik, Rasmus Koikson, Robin Loode, Taavi Uuemäe, Trevor Reimets, poolkaitsjad August Joosep Kristov, Envar Lauter, Greger Könninge, Henri Jõesaar, Henrik Tali, Jan-Gregor Ollino, Joosep Tammann, Julius Sepp, Kairo Kiltmaa, Kaspar Kubber, Kristofer Põldme, Robin Mõtt, Robyn Hallmere, Rocco Vergadoro, ründajad Andri Arula, Artur Šalda ja Raul Tääker.

II liigas pannakse pall mängu märtsikuu viimasel nädalavahetusel, kui meeskonnad tulevad väljakule 27. ja 28. märtsil. Viimane ehk 26. voor peetakse 24. oktoobril.

Foto: Jana Pipar