Alustab noorjalgpallurite Balti liiga!

Alustab noorjalgpallurite Balti liiga!

Tänavu käivitatakse esmakordselt noorjalgpallurite Balti liiga, kus osalevad Eesti, Läti ja Leedu 2021. hooaja noormeeste U15 vanuseklassi neli parimat võistkonda. Homme, pühapäeval, 23. jaanuaril toimub Riias turniiri ametlik avaüritus.

Liigast võtab sel aastal osa 12 võistkonda. Eestit esindavad mullu kohalikel meistrivõistlustel U15 Esiliigas esimesed neli kohta saavutanud Pärnu JK Vaprus, Rakvere JK Tarvas, Tallinna FC Flora ja Tallinna FC Ararat. Leedu poolelt asuvad mängima NFA Be1, FK Aidas, Balti jalgpalliakadeemia (BFA) ja Klaipeda FM ning Lätist on võistlustules FS Metta, BFC Daugavpils, Liepaja FS ja JDFS Alberts.

Turniir vältab veebruarist septembrini nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Esmalt jagatakse võistkonnad kahte alagruppi, kui mõlemas grupis on igast riigist kaks esindajat. Alagrupiturniiridele järgnevad play-off mängud, kuhu pääsevad iga alagrupi neli paremat võistkonda. Võitja selgub praeguse plaani kohaselt septembris toimuval finaalkohtumisel. Eesti võistkonnad mängivad paralleelselt nii Balti liigas kui ka kohalikel meistrivõistlustel.

A-alagrupp: FS Metta, Pärnu JK Vaprus, NFA Be1, Tallinna FC Flora, JDFS Alberts, FK Aidas.

B-alagrupp: Balti jalgpalliakadeemia (BFA), BFC Daugavpils, Rakvere JK Tarvas, Klaipeda FM, Liepaja FS, Tallinna FC Ararat.

Turniiril osalevad mängijad sünniaastaga 2007, mängupäeva koosseisus võib olla ka üks mängija sünniaastaga 2009 ja üks mängija, kes on sündinud 2006. aastal pärast 1. augustit. Kohtumise mänguaeg on 2×40 minutit ning lubatud on seitse vahetust, mis tuleb sooritada maksimaalselt kolme mänguseisaku jooksul.

Pühapäeval toimuval avaüritusel on kohal kõikide alaliitude esindajad ning peetakse näidisturniir Baltikumi U15 vanuseklassi meistrite vahel. Eestit esindab seal 2021. aasta U15 Esiliiga võitja Pärnu Vaprus.

Võistluste koduleht: http://www.baltic-league.com/?fbclid=IwAR15cDagzq_3ibF72jpMMHP8jtOPctcRg6EMCaq1x8mX4B2BJ-wEuJeCmck