Naiskond alustas treeningutega teiseks Naiste Meistriliiga hooajaks!

Naiskond alustas treeningutega teiseks Naiste Meistriliiga hooajaks!

4. jaanuaril kogunes naiskond esmakordselt, et alustada ettevalmistust uueks lähenevaks hooajaks. Hooaja ettevalmistusfaasis saadakse palliplatsil kokku kolmel korral nädalas. Naiskonna peatreenerina jätkab nii treeneri kui mängijana 2020. aastal suurt edu tunnistanud Kristina Bannikova ning abitreeneriks jääb Ruslan Mironov.

Millised on peatreeneri ootused ja eesmärgid uueks hooajaks- just seda me Kristinalt uurisimegi.

Millised on ootused naiskonnale algava teise meistriliiga hooaja eel?

Minu ootused on kindlasti need, et mängijad oleksid terved. Et me kõik saaksime nautida jalgpalli hooaja võlusid ja vahel valusid. Et naised töötaks trennis sel aastal veel paremini, sest nüüd on meistriliiga kogemus selja taga ja on teada, mida see meilt nõuab.

Mida ootad hooajalt enim?

Neid emotsioone, mida tunnen peale naiskonna väga hästi mängitud mänge, kus oleme suutnud võib olla üllatada või lihtsalt mängime oma taseme välja ja sellega kaasneb ka tulemus.

Mis on möödunud aastast kaasa võtta, mida on vaja parandada?

Eelmine aasta oli pilootaasta, kust on kaasa võtta väga palju. Kindlasti aasta võrra kogemust juures treenerina. Nägin ära, et eelmine aasta tänu koroonapausile ei olnud meie füüsiline vorm väga hea ehk siis kindlasti sellel ettevalmistusel rõhutan sellele poolele rohkem ning hooaja vältel proovime taset hoida. Positiivse koha pealt kindlasti võtame kaasa hea tiimitunde!

Mis on seatud 2021 hooaja eesmärgiks?

2021 hooaja eesmärgiks olen võtnud eelmise aasta koha kordamist või proovida isegi medalitele mängida. Aga eelkõige see, et oleksime terved ja mängiksime oma olemasoleva taseme välja. Raske ja võib olla isegi imelik oleks treenerina eesmärki alla poole seada.

Millised soovid/ootused on fännidele?

Meie ootused fännidele on need, et kindlasti tuldaks staadionile kaasa elama ja eriti lahedad on need mängud olnud, kus mäng on pingeline ja fännid elavad täielikult kaasa ja ergutavad. Eelmisel aastal oli mitmeid kodumänge, kus meie fännid on Eesti mõttes tekitanud erilise atmosfääri staadionile, kus väljakul olles tunned, et lisajõud tuleb sealt. Tavaliselt mujal on pigem vaiksed pealtvaatajad olnud, aga meie fännid on suutnud mängutunde tekitada, mis pigem on erand. Väga lahe ja suur tänu eelmise aasta eest ning loodan, et sel aastal saame karukoopas veelgi tugevama toe fännidelt.

Naiskond alustas ettevalmistus järgnevas koosseisus: värvavahid Anna-Liisa Maadre, Jaanika Järve, kaitsjad Ene Midenbritt, Kaja Jaakson, Kelly-Ly Tomingas, Kethlin Hiis, Kristel Ojaste, Liisa Usta, Maarja Virula, Marie Saar, Marve Bessmertnõi, poolkaitsjad ja ründajad Eneli Kutter, Kristel Lepik, Laura Usta, Anastasija-Grazyna Schcerbachenia, Eliis Eirand, Elis Kaas, Laura Voll, Liisa Kalista Sapas, Melissa Mägisalu, Merle Viidebaum, Ragne Gromov, Teele Vespere, Trinity Õismets, Kristina Bannikova. Peatreener Kristina Bannikova, abi- ja väravavahtide treener Ruslan Mironov ning füsioterapeut Leila Ilisson.

Foto: Jana Pipar