Esindusvõistkondade hooaja parimad mängijad on teie ees!

Esindusvõistkondade hooaja parimad mängijad on teie ees!

AASTA PARIMAD: NAISKOND

Pärnu JK Vapruse esindusnaiskond mängis 2021 hooajal Naiste Meistriliigas 24 kohtumist. Kaheksa naiskonna konkurentsis saavutati teist aastat järjest 4. koht. Lisaks palliti ka karikavõistlustel ning maikuus esindati suvepealinna ka A. Le Coq Arenal toimunud karikafinaalis, kus tunnistati valitseva meistri Tallinna FC Flora paremust. Küll aga jääb möödunud hooajast meelde palju vägevaid tabamusi, Anastasija Shcherbachenia lahkumismäng koduväljakul, Maarja Virula naasmine pikalt vigastuspausilt ja paljugi muud.

Aasta võtame kokku aga parimate tunnustamisega, kus sel hooajal paistsid enim silma järgmised pallurid:

Parima mängija tiitli pälvis naiskonnasisese hääletuse tulemusena mängiv peatreener Kristina Bannikova! Ühtlasi oli Kristina 26 mängu ja 23 tabamusega naiskonna resultatiivseim mängija 2021 hooajal.

Kristina võttis aasta kokku järgmiselt: „2021 hooaeg oli väga mitmekülgne. Selles oli mängijana nii eduelamust, kui pettumust, rõõmu ja kurbust. Naiskonnas oli mõnus töövaim sees ning oli tunda, et võistkonnana soovisime sellel aastal rohkem võita kui eelmisel. Koha mõttes jäi kõik samaks, kuid karikafinaali jõudmine ja seal võitlusliku mängu näitamine oli kindlasti aasta tipphetkeks. Selja taha jäi väga hea aasta. Aitäh tervele tiimile ja vabandan ka nende ees, et kindlasti mitu 100% väravavõimalust realiseerimata jätsin…“

Toimus ka fännide lemmiku valimine ning hääletusest võttis osa rekordilised 1035 toetajat, kellest 776 ehk 75% valisid ülekaalukalt fännide lemmikuks Melissa Perti! Samuti nimetasid treenerid Melissa 2021 hooaja suurima edasimineku tiitli võitjaks!

Melissa Pert: „Möödunud hooaeg ei alanud mul just kõige paremini. Olin ka kindel, et see jääb minu viimaseks ning olenemata kehvast algusest pidasin vajalikuks lõpuni pingutada. Treenerite tunnustus ja väikses kohas elades kogukonna toetus on edasiviiv jõud, mis on pannud mind hooaja alguses tehtud otsust edasi lükkama. Minu jaoks väga kiire ja sündmusterohke aasta näitab, et mida rohkem teed, seda rohkem jõuad! Olen väga tänulik oma treeneritele, trennikaaslastele, perele ja fännidele. Kohtume staadionil aastal 2022!“

AASTA PARIMAD: MEESKOND

Pärnu JK Vapruse esindusmeeskond mängis 2021 hooajal Eesti jalgpalli kõrgeimas liigas, Premium liigas, kus 10 klubi konkurentsis koguti 5 võitu, 3 viiki ja 22 kaotust, mis asetasid meeskonna küll liigas viimasele kohale, kuid millest on kaasa võtta näiteks klubi ajaloo esimene võit Nõmme Kalju FC üle, ekstreemsetes oludes võetud võit FC Kuressaare üle, heategevuslikus kodumängus saavutatud viik Paide Linnameeskonna üle ja palju muid meeldejäävaid emotsioone. Kui tavaliselt langeb Premium liigas viimaseks jäänud meeskond tagasi Esiliigasse, siis sel hooajal otsustas Premium liigas palliv Viljandi JK Tulevik kõrgliiga kohast uueks hooajaks loobuda. See tähendab, et meie meeskond saab uue võimaluse ja alustab ka 2022 hooajal taaskord võitlust kõrgliigas!

Aasta võtame kokku aga parimate tunnustamisega, kus sel hooajal paistsid enim silma järgmised pallurid:

Parima mängija tiitli pälvis meeskonnasisese hääletuse tulemusena kapten Magnus Villota! Ühtlasi oli Magnus ka fännide lemmikuks mängijaks 2021 hooajal.

Magnus Villota autasudest ja hooajast: „Olen väga tänulik kahe auhinna eest. Selline tunnustus teeb mulle mängijana suurt au. Hooaja lõikes oli nii positiivseid hetki kui ka negatiivseid. Arvan isiklikult, et fännid on nii klubile kui ka meeskonnale väga tähtsad ja te olete rohkemat väärt kui eelmine hooaeg. Soovin kõigile meie toetajatele head aastalõppu ja hoidke üksteist!“

Anton Krutogolov oli oma debüüthooajal Vapruses resultatiivseim mängija

Resultatiivseimaks mängijaks kerkis oma esimest hooaega Vapruses mänginud Anton Krutogolov, kelle saldosse jäi 29 mänguga 5 väravat ja 4 väravasöötu.

Anton Krutogolov kokkuvõtvalt: „Hooaeg kujunes üldkokkuvõttes välja päris rahuldavaks. Soovitud tulemust me ei saavutanud, kuid saadud kogemused ning tugevad mängud andsid võistkonnale järgmiseks hooajaks palju juurde. Oli hetki, kus võistkond justkui tundus lootusetus olukorras olevat, kuid tänu heale võistkonnasisesele kliimale saime raskustest üle. Isiklikku eesmärki ma kahjuks ei suutnud täita, kuid palju sellest puudu ei jäänud.

Kohanemine klubis sujus aga väga hästi, eelkõige tänu sellele, et klubis töötavad inimesed olid nii positiivsed, professionaalsed ning vastutulelikud. Küll aga teadsin ka paljusid mängijaid varasemast koondiseajast ning see lisas kindlasti palju enesekindlust juurde.

Hooaja esimene pool sujus justkui enamvähem hästi, kuid oli väga mitmeid mänge, kus lõpptulemus jäi kripeldama. Lasime mitmeid kordi teisel poolajal mängu seise käest. Hooaja parimad momendid oli minu meelest eelkõige mäng Kaljuga võõrsil ning viik Paidega kodus, kus justkui tõestasime eelkõige endale, et suudame mängida ka tugevate vastaste vastu.

Siit on väga palju kaasa võtta ning õppida, kuid omandatud kogemus jääb eluks ajaks meelde. Kindlasti järgmine hooaeg soovime mängida kõrgematele kohtadele ning isiklikult sooviks parandada individuaalseid omadusi, et olla veel rohkem meeskonnale kasuks.“

Suurima sammu edasi tegi treenerite meelest aga alles sel hooajal kõrgliigas debüteerinud 17-aastane Ott Nõmm, kes sekkus 21. juunil koduväljakul toimunud kohtumises mängu 69. minutil. Noorele väravavahile jagus 2021 hooajal kõrgliigas 291. mänguminutit ning hulk efektseid tõrjeid.

Ott Nõmm debüteeris kõrgliigas 21. juunil ning pälvis hooaja kokkuvõttes ka uhke tunnustuse

Ott Nõmm debüüthooajast: „Isikliku hooajaga jäin pigem rahule aga on veel elemente, mida soovin parandada. Kindlasti tahaks parandada oma oskusi ja suurendada enesekindlust. Kõige eredamaks momendiks jäi minu esimene täismäng Narva vastu. Meeskond ja treenerid on olnud mulle hästi toeks ja andnud väärt juhiseid, tänu millele olen kõvasti arenenud. Kindlasti sooviks tänada ka meie fänne, kes on meile sel hooajal uskumatuks toeks olnud! Uuel hooajal tahan kindlasti koguda rohkem mänguminuteid ja jääda Premium liigasse püsima.“

Kohtume taas 2022 hooajal, #pärnupärast!